PL | EN
Blog Kontakt

Blog

17.11.2017
PMBOK Guide 6 wydanie - zmiany 2017

 

Nowa, 6 wydanie PMBOK-a zostało opublikowane we wrześniu 2017 roku. Od października dostępne jest w kilku innych językach, ale nie po polsku. Każdy członek PMI może pobrać darmową wersję w PDF ze strony www.pmi.org. Pytania egzaminacyjne zostaną dostosowane do 6 edycji w pierwszym kwartale 2018 roku, co oznacza, że wszyscy, którzy przygotowywali się do egzaminu na 5 edycji, mają jeszcze kilkanaście tygodni, aby tę inwestycję sfinalizować.

Dla tych, którzy obawiają się, że mogą zdawać już nowy egzamin oraz dla tych, którzy już zdali swój i ciekawi są co się zmieniło, zamieszczam krótki opis najważniejszych zmian w szóstym wydaniu PMBOK-a:

 

więcej
10.10.2017
Nowości 2017

Witajcie! Jak co roku, jesień to dla nas okres podsumowań, w którym zastanawiamy się, jak możemy Was wspomóc w tym, abyście jeszcze lepiej zarządzali projektami, żebyście czuli się pewniej wiedząc co dokładnie należy zrobić w określonych sytuacjach projektowych i potrafili te zadania zrealizować.

Na podstawie zapisów na szkolenia oraz zapytań dotyczących innych tematów postanowiliśmy utrzymać w naszym kalendarzu szkoleniowym wszystkie szkolenia oraz dodać kilka tych, które do tej pory realizowaliśmy wyłącznie w formule szkoleń zamkniętych. 

więcej
30.06.2016

Często zadaję pytanie kontrolne w tym stylu: No dobrze, mamy kartę projektu od sponsora, powołaliśmy zespół projektowy i zidentyfikowaliśmy interesariuszy, co dalej? Jakie jest następne ważne zadanie zespołu? Najczęstszą odpowiedzią jest, że robimy harmonogram, liczymy budżet, dzielimy się pracą. No dobrze, a skąd wiemy co w tym harmonogramie ma się znaleźć, o co się oprzeć licząc budżet, gdzie jest zdefiniowana praca, którą chcemy się dzielić? Zwykle na takie pytania pada odpowiedź, że przecież wiemy to wszystko ze specyfikacji. Czy aby na pewno to wystarczy?

więcej
2.06.2016
Planowanie zakresu projektu

Zakres projektu jest jednym z klasycznych, obok kosztów i czasu trwania, kryterium sukcesu projektu. Ogólnie rzecz biorąc projekt kończy się sukcesem gdy zrealizujemy pełny zakres projektu mieszcząc się w przyjętym budżecie i czasie. Dobrze opisany zakres projektu pokazuje zespołowi projektowemu i wszystkim innym interesariuszom projektu co jest do zrobienia/wytworzenia w projekcie aby osiągnąć wyznaczone w karcie projektu cele.

więcej

[ 1 | 2 | 3 | następna ]

adres
ul. Królewska 65a/1
PL 30-081 Kraków
telefon
+48 600 990 910