PL | EN
Blog Kontakt

Blog

Nowości 2017
10.10.2017
Nowości 2017

Witajcie! Jak co roku, jesień to dla nas okres podsumowań, w którym zastanawiamy się, jak możemy Was wspomóc w tym, abyście jeszcze lepiej zarządzali projektami, żebyście czuli się pewniej wiedząc co dokładnie należy zrobić w określonych sytuacjach projektowych i potrafili te zadania zrealizować.

Na podstawie zapisów na szkolenia oraz zapytań dotyczących innych tematów postanowiliśmy utrzymać w naszym kalendarzu szkoleniowym wszystkie szkolenia oraz dodać kilka tych, które do tej pory realizowaliśmy wyłącznie w formule szkoleń zamkniętych. W ubiegłym roku na tej zasadzie wprowadziliśmy szkolenie na wyższym, strategicznym poziomie zarządzania czyli „zarządzanie portfelem projektów” i ten pomysł dobrze się sprawdził, dlatego w tym roku temat będzie kontynuowany. 

Naszym zwycięzcą, najlepiej sprzedającym się szkoleniem otwartym, podobnie jak w ubiegłym roku zostało „analityczne rozwiązywanie problemów i podejmowanie decyzji”. W odróżnieniu od większości szkoleń na ten temat, skupiamy się nie na metodach szybkich, łatwych i przyjemnych jak oklepana burza mózgów (którą też stosujemy gdy trzeba), ale na bardziej systematycznym podejściu, które pozwoli dotrzeć do sedna problemu i rozwiązać go skutecznie i definitywnie. Rozwiązywanie problemów i podejmowanie decyzji to ważne kompetencje kierownika projektu ale nie są jedynymi w jego arsenale. Chcemy zwrócić Waszą uwagę na szkolenie „kompetencje kierownika projektu”, które skupia się na doskonaleniu kluczowych umiejętności menedżerskich przydatnych podczas realizacji projektów, ale nie tylko. Rozwijamy tu umiejętności rozwiązywania problemów, podejmowania decyzji, przywództwa, wywierania wpływu, negocjowania i skutecznego komunikowania. Ta koncepcja zawiera się we wdzięcznym akronimie PLINC. Jeśli ciekawi Was jak go rozszyfrować, zapraszam, zajrzyjcie do programu. Kolejną nowością, jeszcze nie ma jej w kalendarzu, ale wkrótce się pojawi, będzie szkolenie „warsztaty zbierania wymagań”. Zbieranie wymagań jest trudnym procesem narażonym na wiele zagrożeń a zaniedbania w tym obszarze mają kolosalne skutki w dalszej realizacji projektu. Na razie zdradzam tylko tyle, że szkolenie będzie w pełni warsztatowe i gwarantujemy, że poznacie wiele przydatnych technik zbierania wymagań w projekcie stosując je praktycznie podczas zajęć. „Zarządzanie projektami - gra symulacyjna” to kolejne ze szkoleń, które przez ostatnich 10 lat realizowaliśmy setki razy w formule zamkniętej. W tym roku postanowiliśmy udostępnić je w kalendarzu szkoleń otwartych. Opis szkolenia jest w programach na stronie. Tutaj powiem tylko, że to świetna forma powtórzenia i utrwalenia wiedzy o zarządzaniu projektami w intensywnej warsztatowej pigułce. W tym szkoleniu jak w żadnym innym stosowana jest w 100% metoda nauki poprzez działanie. „Zarządzanie ryzykiem” w projektach to czwarte i na razie ostatnie z dodanych szkoleń. Jak ważny jest to temat w każdym projekcie mówi już sam fakt, że aż 6 procesów zarządzania projektami w A Guide to the Project Management Body of Knowledge dotyczy właśnie zarządzania ryzykiem. Postanowiliśmy przyjrzeć im się uważniej. 

Serdecznie zapraszam na nasze szkolenia prowadzone przez trenerów z wieloletnią praktyką zarówno w zarządzaniu projektami, jak i w prowadzeniu ciekawych, praktycznych szkoleń.

Autor: Paweł Torój
wróć
adres
ul. Królewska 65a/1
PL 30-081 Kraków
telefon
+48 600 990 910